Grafon Kağıdından Elişi Şekerlik Yapımı

16.11.14Grafon Kağıdından Elişi Şekerlik Yapımı, Resimli Açıklamalı

Kağıttan Nikah Şekerlik Hediye Paketi Modeli Resimli Anlatımlı

Bayramlarda veya özel günlerde; nişan, nikah, kına, mevlit yapıldığı zamanlarda böyle grafon kağıtlarından süslemeli çiçek şeklinde şekerlik gibi hediye paketi  modeli yapımıdır. Yayında pembe renk grafon kağıdı seçilmiştir, siz tercihinize göre değişik renklerde de yapabilirsiniz. Paket modelleri değişik modellerde yapılır. Elişi çiçek şeklinde şekerlik nasıl yapılır? Gerekli olan malzemeler; iki renkte grafon kağıdı, renkli yapıştırıcı bant, ince tahta çubuklar, kurdele ve makastır.Şekerlerin boylarına göre dikdörtgen şeklinde grafon kağıtları kesilerek şekerler içine konulup sarılır. Şekerlerin sarım işlemi bitince sıra çiçeklerin sap kısımlarını yapmaya gelir. 
Grafon Kağıdından Elişi Şekerlik Yapımı, Resimli Açıklamalı 1
İnce çubuklar yeşil yapıştırıcı bant ile sarılır. Eğer renkli bant yapıştırıcı bulunamazsa tahta çubuklarda yeşil grafon kağıdı ile sarılır. Kurdele ile bağlanır. 

Grafon Kağıdından Elişi Şekerlik Yapımı, Resimli Açıklamalı 2
İçinde şekerler olan pembe grafon kağıtları bu çubuklara uçlarından grafon kağıdını yuvarlama yaparak sarılır. Kapalı olan pembe grafon kağıdı dış kısımlara göre açılarak çiçek şeklini alır.
Grafon Kağıdından Elişi Şekerlik Yapımı, Resimli Açıklamalı 2
Sap kısımlarına yeşil grafondan yapraklar yapılarak çiçeklerin aralarına yerleştirilerek güzel bir elişi şekerli çiçek aranjmanı elde edilir.

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder